HİZMETLERİMİZ

Çelik Kapı

Çelik Kapı

Çelik Kapı

Bir ev, daire veya ofis için giriş kapıları genellikle alaşımlı çelik, plastik veya ahşap olan üç malzemeden yapılmaktadır. Kaplamalı plastik ve ahşap ön kapılar, esas olarak korunan alanlara - konaklarda, otellerde, kamu binalarında vb. Ancak toplu tüketiciler arasında en popüler olanı, binaların güvenliğini sağlamak açısından en uygun olan çelik kapılardır. Ancak, onları seçerken bir takım nüanslar dikkate alınmalıdır.

Avantajları

Çelik kapı, sac ve çelik lamalarla güçlendirme yapılarak kırılması imkansız hale getirilmiş olan dayanıklı kapılardır. Gerekli güvenlik önlemlerini sağlamak ve evlerin, işyerlerinin girişlerini korumak amaçlı kullanılmaktadırlar. Yabancı kişiler, ellerinde çekiç veya benzeri aletlerle zorlama yapılmasına rağmen açmaları mümkün değildir. Ayrıca, hava koşullarından etkilenmeyen malzeme özellikleri nedeniyle uzun ömürlüdürler ve çeşitli boyut, renk ve kilit seçenekleri mevcuttur.

  • Güç ve dayanıklılık: Yüksek kaliteli bir çelik kapı, odayı çevresel etkilerden ve hırsızlık girişimlerinden başarıyla koruyarak birkaç on yıl dayanabilir.
  • Düşük işletme maliyetleri: İyi tercih edilmiş, yüksek kaliteli bir çelik kapı çok az bakım gerektirir. Aslında çoğu durumda herhangi bir bakıma dahi ihtiyaç duymazsınız. Bu sayede bakım maliyeti olmayacaktır. Ayrıca diğer kapı malzemelerine göre daha fazla dayanabildiğinden dolayı neredeyse onlarca yıl değişiklik yapmadan kullanabilme imkanı elde edeceksin.
  • Isı ve ses yalıtımı: Modern çelik kapılar soğuk hava, sıcak hava ve seslerden koruma sağlayan kalın bir tabakaya sahip iki çelik sacdan yapılmıştır.
  • Yuvaya tam uyum sağlama: Kapı kanadının pervaza tam olarak oturmasını sağlayacak şekilde imal edilmektedir. Yeni teknolojiler, kapının neredeyse hermetik (Yalıtımlı) olarak kapanması için bir "buzdolabı etkisi" elde etmeyi mümkün kılar.
  • Farklı malzemelere montaj: Sipariş üzerine yapılan çelik kapılar, beton, tuğla, ahşap evlerde başarı bir şekilde monte edilebilir.
  • Çok sayıda renk seçeneği: Çelik kapı boyanabilir, suni veya hakiki deri ile kaplanabilir, kaplama, laminat, MDF paneller, masif ahşap ile tamamlanabilir. Ayrıca sırlı, dövme, taş işlemeli tasarım seçenekleri de mümkündür. Ön kapınızı sizin için anlamlı olan bir renk ile dizayn edebilirsiniz.
  • Güvenlik: Çelik kapılar için kırılmaya karşı yüksek dirençli güvenilir kilitler, yüksek kaliteli bağlantı parçaları, teknolojik olarak ayarlanabilen menteşeler, genişletilmiş görüş açısına sahip kapı dürbünleri üretilmektedir. Bütün bunlar çelik malzemenin sağladığı sağlamlığın yanı sıra, kapının çalışmasını daha rahat ve keyifli hale getirecektir.
  • Sanatsal çalışmalar: Bir evin veya ofisin girişinin muhteşem bir dekorasyonu haline gelebilir. Kural olarak, bunlar camdaki ızgaralar ve kapı siperliği dekorasyonlarıdır. Bununla birlikte, kapı yüksek kaliteli çelikten yapılmışsa, dövme elemanların bir kısmı kapı kanadının kendisine monte edilebilir, metal dekora kolayca dayanacaktır.
  • Geniş seçenek yelpazesi: Çelik kapı kullanmanın avantajlardan biri, kullanılabilirlik ve geniş bir seçim yelpazesinin olmasıdır. Ülkemizdeki çelik kapı pazarı iyi gelişmiştir, hemen hemen her zevke ve bütçeye ve her görev için bir seçenek bulabilmeniz mümkündür.

Çelik kapı neden gereklidir?

Çelik kapının en önemli özelliği güvenlik işlevidir. Evlerin veya işyerlerinin girişlerinde kullanılan çelik muhafazalar, dayanıklı malzemeleden yapıldığı için zorlama tedbirlerine karşı yüksek direnç gösterirler. Ayrıca, çelik kapıların yangına karşı direnci de yüksek, bu nedenle yangın merdivenlerinde de kullanılırlar. Çelik muhafazalar hava sıcaklığından etkilenmez ve uzun ömürlüdür. Bu özellikler nedeniyle güvenliğe önem verilmesi gereken yerlerde çelik kapı kullanılması önemlidir.