HİZMETLERİMİZ

Çelik Kapı Fiyatları

Çelik Kapı Fiyatları

Çelik Kapı Fiyatları

Evlerin, işyerlerinin ve ofis gibi yerlerin girişlerinde kullanımda ve gerekli güvenlik önlemlerini sağlamak amacıyla tercih edilmektedirler. Çelik kapılar oldukça sağlamdır. Çelik muhafazalar, sac ve çelik lamalarla güçlendirilerek yapıldığı için zorlama ve kırılmaya karşı yüksek direnç gösterirler. Ayrıca, hava koşullarından etkilenmezler ve uzun ömürlüdürler. Bununla birlikte, çelik kapıların sağlamlığı, kilit sistemleri ve kaliteli bir montaj ile belirlenir. Güvenlik için tercih edilen çelik kapıların yangına karşı direnci de yüksektir. Bu nedenle, güvenliğe önem verildiği yerlerde çelik kapı kullanımı oldukça yaygındır.

Ankara Çelik kapı fiyatları değerlendirilirken özellikle kullanılan malzemelerin kalitesi ön plana çıkmaktadır. Bu durumda fiyatlandırmanın tam olarak yapılabilmesi için aynı zamanda istediğiniz ürün için kullanılacak malzeme ve çelik kapının boyutlandırması oldukça önemlidir. Fiyatlandırmaya etki edebilecek faktörlerin başında ise sadece çelik kapı kısmında kullanılan malzemenin kalitesi değil aynı zamanda kapının tamamının değerlendirilmesi gerekecektir. 

Çelik kapının sağlam ve kaliteli bir malzemeden yapılmış olması fakat montaj kısımlarının daha güçsüz ve kalitesiz malzemelerden oluşuyor olması çelik kapı fiyatları üzerinde oldukça etkili olacaktır. Sağlam bir çekik kapının daha dayanıksız montaj malzemeleriyle birlikte kullanılması, kapı üzerinde güvenlik zafiyeti oluşturacaktır. Ayrıca boya ya da uygulanacak kaplamaya göre de fiyat farklılıkları ortaya çıkabilmektedir. Bundan dolayı tam olarak hangi ürün ve hangi özelliklerle sipariş edileceği, fiyatın ortaya çıkabilmesi için oldukça önemlidir.

Sahte Ürünlerden Uzak Durun

Bir çelik kapı satın alırken, sahte olma olasılığını hesaba katmak gerekir. İtalyan veya Alman kapı kisvesi altında, inşaat pazarlarında ikna edici bir görünüme sahip tamamen kalitesiz olan “Çin malı” ürünleri satın almak kolaydır.

En güvenli yol, üreticilerin ve resmi bayilerin mağazalarına başvurmaktır. Bu sayede ham Ankara Çelik kapı fiyatları konusunda daha rahat bilgi sahibi olabilecek hem de kalite konusunda herhangi bir tereddütte girmemiş olacaksınız.

Kaliteli Çelik Kapılar

Çelik sacın optimum kalınlık ve mukavemet oranı, kapalı bir profilden yapılmış bir çift kutu, menteşelerin hassas ayarı gibi unsurların tamamı hafif, güvenilir ve son derece estetik bir kapı yapısı oluşturmayı mümkün kılar. Çelik kapının tüm çevre boyunca çatlak ve bozulma olmaksızın ideal şekilde oturması ve ayrıca ısı yalıtımı olarak poliüretan köpüğün kullanılması, yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlayacaktır.

Çelik Kapı Güvenli mi?

Çelik kapılar güvenli bir seçenektirler. Çelik kapılar, dayanıklı yapısı ve kaliteli kilit sistemleri kullanılarak üretilirler. Ayrıca, çelik kapıların yanmazlık özellikleri yangına dayanıklılık sağlayarak güvenliği arttırır. Ses yalıtımı yapabilen çelik kapılar, dışarıdan gelen gürültüleri azaltarak iç mekanlarda sessiz bir ortam sağlarlar. Tüm bu nedenlerle, çelik kapılar evler, işyerleri gibi birçok yapının girişlerinde güvenlik sağlamak için sıklıkla tercih edilirler.

İyi Bir Çelik Kapı Nasıl Olmalı?

İyi bir çelik kapı, kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmelidir ve zorlama girişimlerine karşı yüksek direnç göstermelidir. Kapının menteşeleri krom çelik olmalı ve kilit sistemi sabit millerle desteklenmiş olmalıdır. Görüntüleme dürbününün geniş açılı olması önemlidir. Kapı, kapı ile kasa arasındaki boşluk 4-5 mm'den fazla olmamalıdır. Yangına karşı dirençli olmalı ve ses yalıtımı yapabilmelidir. Uzun ömürlü ve bakımı kolay olmalıdır. İyi bir çelik kapının ayrıca açılırken sessiz çalışması ve kilit, menteşe ve contalarının da kaliteli olması gerekmektedir. Tüm bu özelliklere sahip bir kapı, güvenlik ve rahatlık bakımından en üst düzeyde olacaktır.