HİZMETLERİMİZ

Çelik Kapı Ankara

Çelik Kapı Ankara

Çelik Kapı Ankara

Çelik kapı Ankara bölgesinde oldukça yaygın kullanılmaktadır. Bu kapıların bazı dezavantajları var gibi görünüyor olsa da aslında birçok avantaja sahiptir. Bu avantajlara sahip olmasından dolayı da oldukça sık tercih edilmektedir.

Çelik kapıların ağırlıklarının 60-120 kg olabilmesi, diğer malzemelerden yapılan kapılara göre taşınmasını ve montajını zorlaştırmaktadır. Kurulum sırasında gürültü ve büyük miktarda tozun görünmesi kaçınılmazdır. Ancak bu durum çelik kapıların yaygın olarak kullanılmasına engel değildir.

Olumsuz yönleri hakkında ciddi bir şekilde konuşmak, yalnızca fiyat-kalite oranı bağlamında anlamlıdır. Saygın bir üreticiden daha pahalı ve güvenilir bir çelik kapı satın almanız, hiç tanınmayan bir firmadan daha uygun fiyata almanızdan önemlidir. Çünkü kullandığı malzemenin durumunu tam olarak anlayamayabilirsiniz. Bunun için aslında aşağıda belirteceğimiz daha çok piyasada "Çin malı" olarak ifade edilebilecek ucuz ve kalitesiz çelik kapılar için geçerli olabilir. Çelik kapı Ankara bölgesinde genellikle kaliteli ve yüksek sağlamlık özelliğinden dolayı tercih edilmektedir.

  • Kapı yapısının zayıf noktaları olmamalıdır: Düşük kaliteli bir kutuya yüksek kaliteli bir kapı kanadı asılırsa, uygun koruma elde edemezsiniz. Aynısı kilitler ve bağlantı parçaları için de geçerlidir. Herhangi bir "zayıf bağlantı", güvenlik zafiyeti olasılığını artırır.
  • Deformeler: Boyalı çelik kapılarda kendinden yapışkanlı film, suni deri, çizikler ve ezikler kolayca görülür. Böyle bir kaplama kolayca zarar görür ve altındaki çelik sacın kalitesi genellikle zarar görebilir. Bu, kapının görünümünü bozar ve gereksiz dikkat çeker. Ayrıca ezik ve çizikler varsa çelik kapı paslanabilir.
  • Delinme: İnce çelik sacdan yapılmış kapılar keskin bir nesneyle kolayca delinebilir . Örneğin, ilkel bir konserve açacağı, bıçak, keski, çekiç ya da benzeri aletler kullanılabilir. Bir teneke kapağına olan benzerlik, yaygın olarak kullanılan damgalı rölyef süslemesiyle artırılmıştır. Böyle bir rahatlama, saldırganların da gayet iyi bildiği ince ve yumuşak metal kullanımının bir göstergesidir. Böyle bir kapının üzerinde kilidi koruyan zırh plakaları olsa bile bunlar sorunsuz bir şekilde kesilebilir.
  • Ağırlık: Kalın bir çelik sac kapıyı daha ağır yapar ve zayıf menteşelerle tüm kapı yapısı eğilebilir. Bundan dolayı sadece çelik kapının değil aynı zamanda bu kapının bağlantı noktalarının da oldukça dikkatli seçilmesi gerekmektedir. Bu durumda kalitesiz bir menteşe seçiminden dolayı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Kapı çerçevesi: Kapı çerçevesinin tasarımına dikkat edin. Genellikle, yalıtım için içeriden montaj köpüğü ile doldurulmuş ince bir metal profilden yapılır. Bu durumda profil kapatılmalıdır, böylece köpük ile doldurulduktan sonra tüm yapı genleşip deforme olmaz.
  • Yüksek ses: Çelik bir kapının açılıp kapanması her zaman düzgün olmaz, bunun sonucunda hızlıca çarpar ve gereksiz gürültü çıkarır. Bu durumda, kapı çarpmaması için gerekli önlemler aldığınızdan emin olmalısınız.
  • Kış şartları: Kışın, evlerdeki çelik giriş kapıları, tüm ısı yalıtımına rağmen genellikle donar. Bunun nedeni, yapının dış ve iç taraflarında ortak olan metal elemanların varlığından kaynaklanmaktadır. Bu tür elemanlar varsa, kapı çerçevesi iç mekanlarda bile soğuk olacak ve kapının sokak tarafı don veya buzla kaplanacaktır. Bu durum özellikle ülkemizin çok soğuk olan doğu bölgelerinde görülebilir fakat bu durumlarla yine de oldukça nadir bir şekilde karşılaşılmaktadır.